Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Hry
01 Dyna Blaster 193 bodov
02 Mafia 171 bodov
03 Counter Strike: Condition Zero 170 bodov
04 Command and Conquer: Generals 166 bodov
05 Warcraft III:Frozen Throne 165 bodov
06 Elasto Mania 114 bodov
07 GTA III 111 bodov
08 Bulanci 93 bodov
09 Neighbours from Hell 2 90 bodov
10 Call of Duty: United Offensive 73 bodov
11 Carmagedon 72 bodov
12 Return to Castle Wolfenstein 68 bodov
13 Need for Speed - Porche 67 bodov
14 Call of Duty 65 bodov
15 BomberMan 62 bodov
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
AArgon
Bloodrayne
Bulanci
Call of Duty
Call of Duty: United Offensive
Command and Conquer: Generals
Counter Strike: Condition Zero
Fellowship Of The Ring
HALO: Combat Evolved
Half-Life 2
Homeworld 2
Jurassic Park: Operation Genesis
Kuramatic
Lionheart – Legacy of Crusader
Need for Speed Hot Pursuit 2
Neighbours from Hell 2
Neverwinter nights
Pitfall: The Mayan andventure
Prince of Persia – Sands of Time
Quake 2 D-Day
Red Faction
Red Faction 2
Ricochet Xtreme
Rune
Star Trek Armada 2
The Thing
Tom Clancy`s Rainbow Six 3: Raven Shield
UNREAL 2 - The Awakening
Warcraft III: Reign of chaos
Warcraft III:Frozen Throne
Woodruff and the Schnibble of Azimuth
Worms 3D
viac...
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Painkiller 
Hry | Dna 12.6.2004 | Johny + NeoSK | 12 znamok, priemer 1.66 | 7488 videni | 990 WAP videni

Zaujímavý názov pre hru. Prvé čo vás asi napadlo bola tabletka z Maxa Payna, ktorá sa volala presne tak isto. Vy ako neohrozený frajer, jedného večera havarujete s manželkou v aute a zabijete sa. Potom však dostanete ponuku, ktorú nie je možné len tak odmietnuť, a síce poraziť sily pekelné výmenou za..

Podstata hry je vlastne veľmi prostá, všetkých vystrieľať. Sem-tam možno budete hľadať cestu, ale inak je hra veľmi priama a až na pár chvíľ keď budete bojovať proti bossom, tak nemusíte vôbec premýšľať nad nejakou stratégiou alebo fintami. Hra je čistá akcia v štýle Serious Sama. Na konci levelu bežne zabijete 2,3 stovky nepriateľov.

Painkiller sa volá zbraň, ktorú máte. Je to akási pílka/sekačka, ktorá sa dá aj vystreliť. Efektívna len na bližšie vzdialenosti. Čo sa týka ostatných zbraní, tak ich je dokopy 5 a každá má 2 módy. Brokovnica vie napr. zamraziť nepriateľa. Klincovačka zase hádže granáty. Raketomet obsahuje guľomet a podobne..
Najviac sa mi páčila spomínaná klincovačka, ktorá doslova priklincovala všetko o steny, stropy, o čokoľvek. Je to zbraň, ktorá strieľa drevené kolíky.

Hra je delená na 5 kapitol v ktorých postupne prejdete rozmanitými levelmi z ktorých každý je v originálnom prostredí a hudbou, ktorá navodzuje atmosféru. Tá je prevažne bojová a aj strašidelná. V hre je množstvo potvor, ktoré vás miestami dobre vystrašia. Mňa osobne najviac vystrašili taký tí zombíci s odpílenými rukami, nohami, ktorí sa plazili a nakoniec po vás skočili. Tých som nemal rád.

V každom leveli je niekoľko arén. Je to normálna časť levelu, ktorá sa uzavrie, tak aby ste nemali možnosť ujsť a potom začnú vychádzať a objavovať sa nepriatelia. Vždy pred arénou sa vám hra automaticky uloží, čo je vcelku praktické. Po zabití všetkých v aréne sa opäť aréna uvolní, dvere sa otvoria, závory zdvihnú.

Medzi levelmi budete vidieť pár videí v ktorých sa príbeh bude pohýnať dopredu, a bude tam aj trošku erotiky v podaní jedného anjela? ženského pohlavia, ktorý má len takú malú utierku okolo pása. Nepáčilo sa mi, ako tam hovorili tí bossovia, lebo tým som veľmi nerozumel.. ;o).

Na konci každej kapitoly stojí nejaký boss, na ktorého je treba použiť nejakú fintu. Takže niekedy zbesilé strieľanie nestačí, treba nájsť jeho slabinu, napr. strieľať bublinách, alebo kladive, ktoré má. Na konci sa stretnete s bossom všetkých bossov podsvetia, teda s Luciferom. Toho zabiť bol trošku oriešok, ale potom sa mi to podarilo.

Počas hrania, môžete zbierať duše mŕtvych. Keď ich nazbierate 66, tak sa na chvíľu stanete démonom a ste nesmrteľný a rýchly. Okrem toho sú tu ešte tarotové karty, ktoré vám pomôžu v ťažkých časoch. Tie si môžete kúpiť za nazbierané zlato.

Hra je po grafickej stránke veľmi pekne spravená, obsahuje fyzikálny engine, ktorý vám určite miestami vezme dych. Nepriatelia, lietajúci vzduchom, narážajúci do stien, jeden do druhého, rúcajúce sa budovy, hompáľajúce sa svetlá a iné.. Každý z levelov je prepracovaný,.. len si musíte dať pozor, aby ste sa niekde nezasekli, alebo nevyskočili mimo územie, kam máte vyskočiť. To sa mi raz stalo a musel nasledovať load.

Čo sa týka náročnosti, tak od 1500 a nejaký ten radeon 9200 vám už hra môže poskytnúť dobrý herný zážitok. Samozrejme čím viac, tým lepšie. Engine je spravený veľmi šikovne, a pri 2500+ a radeon 9600 na HIGH žiadne trhanie ani nezaregistrujete, čo sa o niektorých povedať nedá, vyzerajú 3 krát horšie a idú aj 3 krát pomalšie.

Ak máte radi akciu, a nebojíte sa strašidelného prostredia, tak si túto hru určite zahrajte. Je síce trochu monotónna, ale kým vás úplne unudí, tak ju určite dohráte ;o).

Na záver pár obrázkov (jpegy trošku zhoršujú kvalitu, hra vyzerá krajšie):

Teraz recenzia od prispievateľa menom NeoSK:
Keď sa mi do rúk táto hra úplnou náhodou dostala, ešte som o nej veľa nevedel. Kôli vysokým nárokom a dovtedy nulovej publicite som k nej pristupoval s rezervou a všeobecným názorom, že to zase bude nejaká Béčková strieľačka.
Tak som teda CDčko jedno po druhom vkladal do mechaniky a nainštaloval si pekné 2GB dát na moj HDD. Nejak som to prežil a spustil to po prvý raz. Keď sa hra pustila (čo dokonca ani netrvalo dlho) som si začal pozerať menu. Hneď ako som zbadal možnosť nabindovať RocketJump, začal som tušiť niečo pozitívne. Tak som si to všetko nastavil, samozrejme lowest detaily, nech to aspoň nejak ide a stlačil som Start Game. Hneď som si mohol zvoliť obtiažnosť. Vybral som Insomniu (možné sú štyri, ale posledná je locked. Potom som zistil že prečo :)). Vyskočilo na mňa nejaké videjko, ktoré som odklepol (koho tam po nejakom príbehu). A dostal som sa do menu "Map". Veľmi som neotáľal a po chvíľke hľadania (!) som našiel tlačítko na spustenie hry. Loading bol svižný.
Hneď na začiatku som si musel vyskúšať skákanie a fyziku. Tak som sa pustil do strafe jumpov (á la Quake3), ale zistil som, že také tam nie je. Zatiaľ, čo som ja skúšal hovadinky a neobzeral sa okolo, sa na mňa vyrútil roj démonov a začal som strieľať. Hneď na začiatok ich bolo veľa a som si pomyslel, že to bude dosť hra podobná Serious Samovi. Neskôr sa ukázalo, že som nebol až tak ďaleko od pravdy. Ale pekne poporiadku. Keď som zabil prvých 100 príšer, začal som sa znovu venovať skúmaniu fyziky. Na moje prekvapenie som zistil, že KONEČNE sa mi do rúk dostala skvelá hra s kasickou fyzikou pohybu ako bol Quake I, alebo (ak si to nepamätáte), Quake3 s modom CPMA. Výborne. Samozrejmosťou sú bunny jumpy a tak som sa s radosťou pustil ďalej.
Keď som prešiel 1. misiu, dostal som nejakú kartu. V každom leveli máte možnosť získať nejakú Black Tarot kartu (ktorá vám dáva bonusy). Sú Zlaté BT karty (môžete použiť raz za hru) a Strieborné BT karty (ich účinok trvá počas celej hry). Iste ste sa už dovtípili, že tie karty budú dosť podstatné. A čo sa týka kariet - na obtiažnosti, ktorú som si zvolil je možné získať len 22 z 24 možných kariet (niektoré levely sú locknuté). A hneď som zistil, že v čom je háčik. Ak chcete odomknúť poslednú obtiažnosť, musíte mať získaných 23 kariet - čo je možné len na obtiažnosti Nightmare.
Nevadí. Tak som sa začal venovať hre ako celku. Výborný dizajn levelov a príšer. Iste by vás hneď ohromila AI nepriateľov. Je milé, že cez seba nestrieľajú, ale pekne jeden druhého obíde a začne na vás strieľať, až keď má priamy výhľad. Niekedy sa stane, že jeden druhého trafí. Ale to sa tomu trafenému dotyčnému nemusí páčiť a tak sa otočí a začnú sa biť medzi sebou. Radosť pozerať. Ovšem stáva sa to zriedka a pri tých stovkách príšer je to zanedbateľná zábava.
Hra je rozdelená do piatich epizód a každá z nich má rôzny počet misií. Na konci každej epizódy je veľký (myslím tým NAOZAJ VEĽKÝ) BOSS. Sem tam treba použiť aj hlavičku a nielen bezhlavo strieľať (i keď by mi to nevadilo). Keď som zabil prvého BOSSa, prišla videosekvencia. Tak som si ju teda pozrel, veď sem tam sa oplatí a tu sa mi vyjavil príbeh (!). Zaujalo ma to a tak som si dodatočne pozrel intro. Ide vlastne o to, že jeden dotyčný pán šiel cestou necestou autom a viezol v ňom aj svoju manželku, lenže havarovali a on sa dostal do očistca. A tam mu bolo povedané (nejakým anjelom - pravou rukou ozajstného BOHa), že ak chce opäť svoju milú vidieť, musí pozabíjať pár príšer. Takže hurá.
Viem na čom som, o čo ide a čo na čo potrebujem. Všetky misie sú v podstate jednoduché kálovačky a každá sa dá prejsť tak že idem rovno a keď neviem kam mám ísť, pozriem sa na kompas a ten mi cestu ukáže. Keď som si sem tam strieľal, tak každá mŕtvola po sebe nechala nejakú dušu. Sprvu som im nevenoval nejakú extra pozornosť, ale keď som zobral v jednej misii 66tu dušu a zmenil sa mi pohľad na ničo divné, čo ničilo akékoľvek príšery jedným ťahom som si povedal - tak to tu ešte nebolo (+ bodík). A keď som ešte dorazil na Quad Damage a Megahealth tak som bol v tranze (Quake rules).
Čo sa týka zbraní, je to super. Je ich dokopy 5 a každá má dva módy streľby (primárny/sekundárny):
1 - Pain/Killer (ono to pripomína názov hry :))
2 - Shotgun/Freezer
3 - StakeGun/GrenadeLauncher
4 - RocketLauncher/Minigun
5 - NailGun(?)/Shaft
Vačšina hry sa dá prejsť Killerom, ale taká brokáda s Quad Damagom robí divy. A na veľké hordy nemŕtvych vojakov, ktorí beža za vami je RocketLauncher ako stvorený :) Všetky zbrane sú vyvážené a je s nimi zábava. Zas platí to, že skoro všetky sa podobajú na zbrane z Quake.
Celú hru som prešiel asi tak za 2 týždne (s dobrými prestávkami). Najvačší problém som mal s levelom Old Monastery (predposledný), ktorý je asi bugový, lebo sa neotvoria jedny dvere. Našťastie bunnyjumpingom som to nejak obišiel ku koncu a bolo to.
Potom som už len zničil hlavného BOSSa a pozrel záverečnú animáciu (nie, nepoviem vám kto je na konci a ako to skončí ;)).
Ešte som skúšal zapnúť Multiplayer a poskákal som si hore dolu. Ovšem chýbali boti a po nete sa mi to hrať nechcelo. Takže za neprítomnosť botov jedno -.
Verdikt:
Hra je skvelo spracovaná. Skúšal som ju aj na FULL detailoch a išla skoro rovnako pomaly ako na lowest, takže engine je v pohodičke. Fyzika CPMA a výborne spravené zbrane patria len ku kladom tejto hry. Tiež grafika je výborná a prehľadná. Výborne sa to bude hrať old-school hráčom ktorí si obľúbili Quake I a II. Mínusy sú akurát to, že v Multiplayer móde nie sú boti a level Old Monastery (ktorý nie je opravený ani vo verzii 1.15). Dovolím si ale tvrdiť, že táto hra má jednoznačné predpoklady na prevzatie štafety po Q3Arena v Multiplayeri. (pokiaľ si nepovedia inak v id softe a vydajú namakaného Dooma 3). Moje hodnotenie teda: 9/10
oficiálna stránka: http://www.painkillergame.com


Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora
Podobne clanky