Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Hudba
01 Rammstein Mutter (singel) 35 bodov
02 Rammstein - Ich will 33 bodov
03 Hitparády rádia Interhit 27 bodov
04 Rammstein - Mutter 21 bodov
05 Rammstein - Links 2 3 4 11 bodov
06 Goa Head vol 4 10 bodov
07 Malé Cédečka 2 body
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Goa Head vol 4
Hitparády rádia Interhit
Malé Cédečka
Rammstein - Ich will
Rammstein - Links 2 3 4
Rammstein - Mutter
Rammstein Mutter (singel)
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Elektrick Mann – zhorovy streety 
Hudba | Dna 10.4.2004 | Censored | 11 znamok, priemer 3.00 | 11817 videni | 544 WAP videni


Neviem, či chalaniská z Elektrick Mann hrajú hip-hop, rap alebo čo, ale rozhodne to nie je môj štýl. No, nech je ako chce, skúsil som pristupovať k CD bez predsudkov.

Na začiatku uvedie „do deja“ hovorené slovo, ktoré trošku predstaví kapelku a celkom vtipným spôsobom upozorní na to, že sa vystavujeme riziku vážnej morálnej ujmy a na nejaké „kontroverzné“ výrazové prostriedky. No, predchádzajúca veta bola dosť dobrý dríst, ale hádam sme sa pochopili :) Počas tohoto „intra“ hrá celkom zaujímavý podklad, tá hudba mi tak trochu pripomenula hru Ve stínu havrana.

Takže hneď ďalšia stopa ("Vítá vás ICE-B") ma voľajako nechytila, ale nasledujúcou skladbou Z.H.O.R. sa to už napravilo. Možno preto, že už to nebolo také psycho :) Síce pravdepodobne nebude pochopený ten pravý význam úplne všetkých častí textu (aspoň zmojej strany, ale čo už, nemusí byť všetko o niečom...), ale keď človek zachytí ako si niekto robí prdel z Robbieho Williamsa, hneď sa lepšie započúva, či tam nebude ešte niečo ďalšie na pobavenie... Po hudobnej stránke... Je tu nejaký hlavný motívik, ktorý sa sem tam zmení, nič zložité, niekto sa proste dosť dobre bavká, ale tejto hudbe netreba žiadne technické triády. Veď nakoniec, je to také celé čosi ako recesia, také odľahčené, takže nie je príliš čo vytýkať.

"V nedeli se nedelá" nepotrebuje žiadny komentár :) Celý text sú asi dve vety, hudba je skôr taká rockovejšia... a ak ste zvedaví, proste si to musíte vypočuť. Gh gh gh :)

"Štrauz" je zase niečo trochu menej psycho (no, hudba možno ani nie :), opäť trošku z iného súdka ako predošlé skladby. Takamunga... No jo... Takamunga... Kapybara... Ako vidíte, nemám na to vlastné slová :)

Aby som sa nezvrhol len na hodnotenie jednotlivých songov, skúsim to tak nejak zhrnúť. Je toho celkom slušnú nádielka zhruba 18 skladieb, dlhé od minúty a pol až po štyri a pol minúty. Všetko je to dosť pestré, netvrdím, že sa nenájdu dve podobné veci, ale nemalo by to byť monotónne. Zhruba ako predošlé hodnotené skladby, nájdu sa od kľudných po rýchlejšie veci, všetky ujeté svojím typyckým spôsobom :) Niekde sa dokonca obajvilo... neviem, či to boli gajdy, nejaká divná trúbka alebo ktovieaká zhovadilosť a dokonca aj husličky...
Tiež si nemôžem dovoliť nespomenúť takú skvelú uletenosť ako „cover verziu“ zvučky Teletubbies alá "Teletapiss" alebo dvadsaťsekundovú skladbu L-S-D.
Väčšina textov je českých, ale nájdu sa cca tri veci spievané po anglicky. Možno sa mýlim, ale zdá sa mi, že som v jednej zachytil kúsok vtipu „Italian to Malta“. Ale vzhľadom na to, že je to tá časť „jú sanova...“ (foneticky napísané), vôbec to nemusí byť pravda.
Keď už som spomínal, že sa tu robí posmech z Robbieho (Z.H.O.R.), totálne vás odrovná Road to Mandalay s hudbou i skvelým spevom na konci skladby "Nechápu", a svoje si zlízne aj Jožo Ráž v "Jožo Ráž" :).
Predposledná skladba ("0,5 g hera ") je pravdepodobne najväčšie psycho z celého CD, ale niektoré časti poslednej tiež oveľa nezaostávajú. Posledná skladba (bonus "Hrubý styl - remix") je zrejme tiež najpestrejšia, čo sa týka striedania rôznych motívov či štýlov hudby.

Zo skladieb, čo mne celkom „padli“ do ucha uvediem napr. "Včera jsem byl na piku", "Regéčko" a "Jahodové koláčky". No a jednoznačne najlepší kúsok tohoto albumu je podľa mňa „Všechno co je od "B" je dobré“, ku ktorému je mpg-čko s... no, aj s hovoreným slovom ako predhovorom a aj s klipom... Nečakajte žiadne MTv, ale chalani sa toho zhostili celkom dobre a podľa mňa to k pesničke skutočne dobre pasuje.

Hodnotenie tohoto kúsku je pre mňa dosť ošemetná vec, keďže nie som fanda tohto štýlu, ale myslím si, že ľudia, čo o takúto hudbu majú záujem, prijmú tento album dosť pozitívne. Nechcem trepať konkrétne čísla, ale „výkonovo“ sa to pohybuje zrejme dosť na to nad priemerom, aby si to niekto zapamätal dlhšie než týždeň po poslednom posluchu :) Takže komu sa takáto hudba páči, nech si to skúsi vypočuť, nemal by byť sklamaný.


Ešte sú tu linky na ukážky pesničiek:

http://www.crystalprod.cz/ukazky/90010/9001003.mp3
http://www.crystalprod.cz/ukazky/90010/9001004.mp3
http://www.crystalprod.cz/ukazky/90010/9001006.mp3
http://www.crystalprod.cz/ukazky/90010/9001007.mp3
http://www.crystalprod.cz/ukazky/90010/9001011.mp3

A linka kde sa dá kúpiť:


http://www.crystalprod.cz/shop2/home.php?pid=30


Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora